Rozvody ústředního a podlahového vytápění

Topení

 Montujeme, jak klasické radiátorovétopení tak i vestavěné systémy stěnového a podlahového topení. Rádi Vám poradíme s volbou nejlepší varianty pro Váš dům, byt či firmu. Pro radiátorové řešení topení stejně jako pro stěnové nebo podlahové topení využíváme kvalitní topenářské komponenty, které odebíráme od předních českých dovozců a výrobců.


Radiátorové topení

Radiátorové topení je sestava z otopných těles spojených měděnými či plastovými trubkami skrytých ve stěně či podlaze. Předností radiátorového topení je velmi rychlé zvýšení teploty objektu v daném místě. Teplo se z radiátorového topení šíří od zdroje – topného tělesa.

Systémy instalace

Lisovaná měď v systému PROFI PRESS

-Pájená měď

-Nerezové rozvody 

 

Podlahové a stěnové topení

Systém podlahového nebo stěnového topení, musí být tvořen kvalitními prvky, které jako jediné Vám zajistí v domě ideální teplotní podmínky. Teplo uvolňující se z velkých ploch - podlahy či stěny - zaručuje Nejvhodnější varianta pro ideální kombinaci topného vyváženého systému

Rozvod podlahového vytápění v systému Cosmoflex, kombinovaný se systémem radiátorového topení, se provádí prostřednictvím rozdělovačů, tzv. DUALMIX.

 

 Konstrukce podlahového vytápění

Celková struktura podlahové konstrukce má pro správnou funkci podlahového topení velký význam. Nad izolací jsou topné trubky uloženy přímo v mazanině. Trubky jsou mazaninou obaleny. Mazanina slouží jako vrstva pro rozdělení zátěží. Podlahy v obytných budovách jsou ze stavebně technického hlediska koncipovány jako "plovoucí mazaniny", které musí odpovídat platným normám pro zvukovou a tepelnou izolaci, stejně jako pro pevnost a rovnost povrchů.

 

 

1 - Vnitřní omítka
2 - Podlahová lišta
3 - Okrajová izolační páska - součástí PT
4 - Obkladová deska, popř. materiál finální podlahy
5 - Flexibilní lepidlo s certifikací pro použítí na podlahová vytápění, chemicky kompaktibilní penetrace podkladu dle DIN 18560
6 - Mazanina, beton + plastifikátor, anhydridová zálivka dle DIN 18560
7 - Trubka podlahového vytápění
8 - Tepelná a kročejová izolace, systémová deska dle EN 1264 (DIN 4725), DIN 4109 WSchVo
9 - Tepelná izolace
10 - Uzávěrka proti vlhkosti (např. DIN 18337)
11 - Základní stavební konstrukce (betonová deska)
12 - Zemina

Teplotní profily

Podlahové vytápění pracuje s náběhovou teplotou okruhu 27 °C až 45 °C. Úspory energie tak začínají již při výrobě tepla. Topný kotel předává do svého okolí až o 15 % méně tepelné energie v důsledku ztrát vyzařováním oproti kotli pracujícímu s vysokou teplotou.

Systém podlahového topení je vhodný téměř pro všechny typy podlahových krytin.

Doporučujeme!

Ideální kombinací pro RD  je montáž kondenzačního kotle(tepelného zdroje) v  kombinaci s  rozvody radiátorového a podlahového vytápění  v domě  společně  a to tak, že pro místnosti,  kde se během dne rodina standartně pohybuje to jsou , kuchyň, obývací pokoj, jídelna, koupelna a  toaleta se doporučuje podlahové vytápění  z důvodů nízkoenergetické spotřeby a také z důvodu prostorového situování komponentů a  naproti tomu v  dalších pokojích a to dětské pokoje a ložnice, sloužící zejména pro spánkový režim, doporučujeme  ze zdravotního hlediska  vytápění radiátorové.

Rozvod podlahového vytápění v systému Cosmoflex, kombinovaný se systémem radiátorového topení, se provádí prostřednictvím rozdělovačů, tzv. DUALMIX.